Kalendarz wydarzeń

GRAND PRIX POLSKI W POOL BILARD

Garage Club 08.12.2019

ROCKOWA NIEDZIELA

Carpe Diem 08.12.2019

zapraszamy na guinness'a

The Spencer Pub 08.12.2019

Reklama

Bellmer Cafe - Katowice

Ocena: 3/5

Informacje o klubie

NazwaBellmer Cafe
AdresWarszawska 2
Muzykajazz, blues
Kontakt tel.698 948 264
Strona wwwwww.bellmercafe.com


Informujemy również Państwa, ze wraz z otwarciem kawiarni rozpoczął działalność
Śląski Klub Kulturalny Bellmer Cafe. Klub ten powstaje we współpracy Bellmer Cafe sp. c., Dyrekcji Teatru Slaskiego oraz Towarzystwa Bellmer. Sednem naszych zamierzeń i przyszłych wysiłków jest stworzenie w Katowicach miejsca, w którym mogą się spotykac i ścierac różne poglądy, a także kontrowersyjne myśli i projekty artystyczne wszystkich dyscyplin.

Stworzenie miejsca rzeczywiście niezależnego, które będzie aktywnie rozwijać sztukę i kulturę na Śląsku. Nasza działalność obejmować będzie panelowe dyskusje różnych aktualnych problemów, spotkania z osobowościami literatury, sztuki i kultury, kameralne koncerty i pokazy sztuk wizualnych. O wszystkim będziemy na bieżaco informować Państwa na naszej stronie internetowej w dziale Kalendarium lub za pomoca poczty elektronicznej. Zainteresowanych prosimy zatem o zarejestrowanie sie na liste mailingowa za pomoca krótkiego formularza.


Nieco nostalgiczna nazwa Bellmer Cafe, obdarza to zamierzenie niepowtarzalnym
charakterem. Lokalnym , bardzo katowickim, lecz także wykraczającym daleko poza Śląsk. Nawiązujemy do najwybitniejszego Katowiczanina w sztuce XX wieku, do Hansa Bellmera (Katowice 1902 - Paryz 1975), który jest jedną z najbardziej drogocennych części śląskiego dziedzictwa kulturalnego. W tym aspekcie nie jest ważne czy jego nadal kontrowersyjna sztuka nas pociąga czy odrzuca.Ważne jest to, że ten śląski artysta nigdy nie godził się na stawianie granic artystycznych, nigdy nie uległ, jak wielu jemu współczesnych, wpływom ideologii totalitarnych.
Owszem, jest dla nas łącznikiem z wieloetnicznym i wielokulturowym Śląskiem ale również ze wspólną Europa.

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieKomentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję